Ahmet Davutoğlu’ndan Tuşba Belediyesine ziyaret

19 Mart 2018 Pazartesi, 08:55

Türkiye Cumhuriyeti 26. Başbakanı ve Konya Milletvekili Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, ‘Bilgi, Bilinç ve Ahlak’ konferansı kapsamında geldiği Van’da Tuşba Belediye Başkanlığı’nı ziyaret etti.

 

Van’da AK Belediyeciliğin en önemli temsilcisi olan ve 40 yılda yapılabilecek hizmetleri çok kıt imkanlar ile sadece 4 yılda gerçekleştiren Tuşba Belediyesi’ni ikinci kez ziyaret eden Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, Van Valisi Murat Zorluoğlu, ve önceki dönem Gümüşhane milletvekili Feramuz Üstün, İl Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici’yi Tuşba Belediyesinde Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, Van Milletvekili Burhan Kayatürk, İlçe Kaymakamı Meral Uçar, Van Ak Parti İl Başkan yardımcısı Adnan Yürük, İlçe Başkanı Muğdat Günini, başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve birim müdürleri tarafından karşılandı.

Davutoğlu’na belediyenin faaliyetleri hakkında birifing veren Başkan Özgökçe, “Sayın Başbakanım, Valim, Milletvekillerim ve çok kıymetli misafirlerimiz çok yoğun programınız içinde muhabbet Şehri Tuşba’ya ziyaretinizden dolayı çok teşekkür ederiz. Bu ziyaretiniz ile bizi ziyadesiyle memnun ve mutlu ettiniz” dedi.

 

2014 yılında Van’ın Büyükşehir statüsüne kavuşmasıyla kurulan Tuşba’nın tamamen kırsaldan ibaret olan bir köyden farkını olmayan Türkiye’deki belki de tek merkez, metropol ilçe olduklarını ifade eden Başkan Özgökçe, ilk olarak yıllardır her türlü hizmetten mahrum bırakılan ilçe halkına BSK Asfalt yol hizmeti götürdüklerini ifade etti. Tuşba’yı devraldıklarından kışın çukur ve çamurdan, yazın ise toz ve dumandan geçilmeyen yolların olduğunu anlatan Başkan Özgökçe, “Hemen dedik ki başta 10 merkez, 57 kırsal mahalle ve 2 mezranın bütün yollarını imkanlarımız dahilinde en mükemmel bir şekilde asfalt ve kilit parke uygulamalarına başladık. İlçemizde hiç olmayan modern ve devasal parklar yaparak ilçemizin çehresini değiştirdik. Tarihi Van Evleri Mahallesi Projemiz ile unutulmaya yüz tutmuş kültürümüzü yaşatarak ilçemizi cazibe merkezi haline getirdik. Yaptığımız ‘15 Temmuz Şehitler Parkımız’ ve ‘Mavi Bayraklı Plajımız’ ile sırtını tamamen Van Denizine çeviren halkımızın yüzünü Van Denizine çevirmesini sağlayarak tüm bu çalışmalarımızı prefabrik ve konteynerlerde gerçekleştirdik. Sizin de çok iyi bildiğiniz gibi, halkımıza söz verdiğimiz tüm seçim beyanlarımızı hamdolsun fazlasıyla yaptık, bir tek gerçekleştiremediğimiz projemiz ise Belediye hizmet binamız kaldı. Onun da temelini kazdık. İnşallah başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Binali Yıldırım olmak üzere sizlerin de destekleri ile ilçemize Selçuklu ve Osmanlı mimarisi ile güzel bir belediye binası kazandırmayı hedefliyoruz’’ dedi.

 

Başkan Özgökçe’den övgüyle bahseden Türkiye Cumhuriyeti 26. Başbakanı ve Konya Milletvekili Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, “En zor şartlarda dahi Tuşba halkına  en iyi hizmeti sunabilmek için gayret sarf eden Değerli Belediye Başkanımız Fevzi beye ve ekibine teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dilerim. Aziz Vanımızı, Tuşbamızı her seferinde daha da gelişmiş görmek ümidiyle bütün Tuşbalılara Vanlı kardeşlerime selamlarımı sunuyorum. Fevzi beyin değerli bir vizyonu var, Vanlı kardeşlerimize bu hizmetlerin yansıması için büyük bir çabası var. Bizler de bu çabaya katkıda bulunacağız. Kendisine çalışma ve hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Çünkü AK Parti Belediyecilik anlayışına uygun kentsel bir çalışma yürütüyor. Başkanımızın yaptığı işler, ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ ifadesinin somut göstergesidir. Vanlı kardeşlerimiz en güzeline layıktır. Bizler de Vanlı kardeşlerimize hizmetler gelsin diye başkanımıza elimizden gelen desteği vereceğiz’’ ifadelerini kullandı.

 

Türkiye Cumhuriyeti 26. Başbakanı ve Konya Milletvekili Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun Tuşba Belediyesi’ne yaptığı ziyarete; Van Valisi Murat Zorluoğlu, AK Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk, Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün, Tuşba Kaymakamı Meral Uçar, İl Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Adnan Yörük,  AK Parti Tuşba İlçe Başkanı Muğdat Günini eşlik etti. Gerçekleşen ziyaret hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz