8’inci Van Turizm ve Seyahat Fuarı’na Gaziantep damgasını vurdu.

03 Ekim 2017 Salı, 14:46
Sunu1

28 Eylül,1 Ekim tarihleri arasında Van Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 8’inci Van Turizm ve Seyahat Fuarı’na Gaziantep damgasını vurdu.

Gaziantep’in kültürel değerlerinin tanıtıldığı, 8’inci Van Turizm ve Seyahat Fuarı’nda Gaziantep standı dört gün boyunca ziyaretçilerin akınına uğradı.

8’inci Van Turizm ve Seyahat Fuarı’nı değerlendiren Gaziantep İl Kültür ve Turizm Müdürü M. Bülent Öztürk fuarlar şehrin turizmine her zaman etki sağlar. Bizim burada olma amacımız her yöreye katkı sağlamak ve Gaziantep’i Doğu Anadolu’da tanıtmak. Biz burada Gaziantep’i tanıtmak adına broşürlerimiz ile yöresel tatlılarımızla, fıstığımızla ve yöresel ikramlarımızla kadim kent Van’da Gaziantep’imizi tanıtmak için katıldık. Standımız fuar boyunca ilgi odağı oldu. Gaziantep’in turizmden hak ettiği payı alabilmesi için çalışmalarımızı aralıksız şekilde sürdürüyoruz “dedi.

Van Gaziantepliler Derneği Başkanı İdris Nebi Kurt ise yaptığı açıklamada yıllardır Van’da yaşıyorum Gaziantepli olup Van’da yaşayan birçok hemşerimiz var. Bizler burada Gaziantepliler Derneği olarak çeşitli etkinliklerle bir araya gelip memleketimizi tanıtmaya çalışıyoruz. Bugün de burada Gaziantep Valiliği öncülüğünde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün açmış olduğu standı gördük ve mutlu olduk. Bu tür organizasyonlarda Gaziantep’i görmek ve desteklemek bizleri onurlandırdı dedi.

Fuara, geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda yurt içinden ve yurt dışından birçok il, kurum ve acentelerin yanı sıra çok sayıda ziyaretçi ilgi gösterdi.

Haber:Beraat Öner

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz